Nośniki na dokument elektroniczny

Nośnikiem danych nazywamy przedmiot fizyczny, na którym możliwe jest zapisanie informacji i z którego możliwe jest późniejsze odczytanie tej informacji. Taka definicja nośnika danych jest skupiona głównie w nurcie informatyki i komputerów. Dokument elektroniczny najczęściej bowiem jako źródło wyjściowe oraz miejsce powstania przypisuje sobie jednostkę centralną komputera. Definicja ta nie wyklucza jednak uznania za nośnik danych takich przedmiotów jak np. kartka papieru. Nośnik danych można również określić jako medium dla danych – miejsce, gdzie dane są przechowywane, przetwarzane i transmitowane. Poniżej podamy kilka przykładów nośników danych powszechnie wykorzystywanych do przechowywania dokumentów elektronicznych.

2

1. Dysk twardy

Najczęściej wykorzystywany rodzaj pamięci masowej. Wykorzystuje on nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Jest idealnym urządzeniem, chociaż nie zawsze najbezpieczniejszym. Rzesza użytkowników docenia sobie ten rodzaj urządzenia, chociaż bywają strasznie awaryjne. Jednakże jest to jedno z nośników dla dokumentów cyfrowych.

2. Karta pamięci

Bardzo praktyczny nośnik danych ze względu na jego wielkość jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd. W środku natomiast może naprawdę mieścić wiele miejsca na nasze dokumenty cyfrowe. Można ją używać w telefonach komórkowych, co jest chyba teraz najczęściej stosowane, ale również w aparatach, urządzeniach typu notebook czy innych urządzeniach, które posiadają odpowiednie sloty pamięci.

3. Pamięć USB  – pendrive

Urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu Flash EEPROM, zaprojektowane do współpracy z komputerem poprzez port USB i używane do przenoszenia danych między komputerami oraz urządzeniami obsługującymi pamięci USB. Bardzo wygodne i coraz częściej stosowane rozwiązanie jeśli chodzi o dokumenty elektroniczne. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, że urządzeń, które posiadają wejścia USB w swoim interfejsie jest już naprawdę masa.

4. Płyta DVD

Jeden z rodzajów nośników danych używany w systemach komputerowych do zapisu danych. Dysk optyczny jest płaskim, plastikowym krążkiem pokrytym materiałem, na którym mogą być zapisywane bity informacji w postaci fragmentów dobrze i słabo odbijających wiązkę światła. Odczyt danych następuje poprzez oświetlenie promieniem lasera. Dane są zapisane sekwencyjnie na ciągłej, spiralnej ścieżce od środka dysku na zewnątrz.

I to wszystkie z nośników dla dokumentu elektronicznego, które chcieliśmy wam tutaj choć trochę przybliżyć. Więcej przykładów znajdziecie w sieci szukając pod hasłem: dokument elektroniczny lub też e-dokument.

One Response to Nośniki na dokument elektroniczny

  1. Gracjan napisał(a):

    Właśnie tego potrzebowałem. Precyzyjnie opisany wątek na konkretne zagadnienie. Bardzo interesujące przykłady dokumentów elektronicznych. Sporo trafnych uwag i bardzo badawcze zestawienia. Wasze artykuły są naprawdę porządne. Mam cichą nadzieję na to, iż przez cały czas będziecie dostarczać tak interesujących informacji jak te powyżej. Warto nieraz dłużej pogrzebać w necie by dowiedzieć sie czegoś wartościowego, ponieważ nie każdy serwis jest w stanie dostarczyć nam to czego szukamy. Powyższy artykuł sprawił, iż dowiedziałem się więcej aniżeli oczekiwałem. Dzięki wielkie za informacje i winszuję samych sukcesów w dalszych pracach nad stroną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Online Drugstore,cheap Sertraline,Free shipping,acheter levothroid,Discount 10%